Rock Solid Results
MIDDLE SCHOOL – BOYS
Computer
Results by: DONALD KOPP
INVITATIONAL SUGARCREEK,
OH
ROCK
SOLID RESULTS, INC. 3K - MIDDLE
SCHOOL X-COUNTRY At
Garaway HS
OCTOBER
6, 2007
BOYS
TEAMS: (Number finished = 11)
Team TOTAL
Place Team Name Names Sex Yr Time Pts PTS
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 Tuslaw Kyle Novak M 8 11:49.2 2 65
Trever
Stoll M 8 12:30.2 5
Lucas
Aventino M 8 12:57.3 13
Jacob
Phillips M 7 13:16.4 20
Scott
Tissot M 8 13:38.1 25
Mitchell
Ryan M 8 13:40.6 ( 30)
2 Fairless Josh Laney M 7 12:10.8 3 108
Seb
Tressel M 7 12:23.2 4
Tyler
Sparks M 8 13:18.0 21
Zach
Mehnert M 7 14:17.0 42
Nakoa
Hunt M 7 14:32.4 ( 45)
Ryan
Byer M 7 14:43.0 ( 49)
Matt
Shelt M 8 12:36.5 8
Justin
Mapp M 8 12:57.8 14
Andrew
Eslich M 7 14:04.2 36
Josh
Richards M 8 16:01.3 64
Marcus
Blocher M 7 16:03.6 ( 65)
Cory
Ackerman M 7 18:44.0 ( 70)
4
Nathan
Leavengood M 7 13:03.8 16
Daniel
Burch M 8 13:40.3 29
Mark
Border M 7 13:41.0 31
Tyler
Rizer M 7 18:17.3 69
5
Zane
Shaeffer M 7 13:31.3 23
Blake
Beitzel M 7 13:33.7 24
David
Warther M 7 14:07.3 37
Samuel
Miller-Eshelman M 7 15:12.0 57
6
Anthony
Day M 8 13:01.1 15
Adam
Byder M 8 14:14.0 41
Spencer Walker M 7 14:22.1 43
Nick
Tristan
Keeling M 7 15:09.3 ( 55)
Frank Lucas M 8 15:41.1 ( 60)
7 Garaway
Brady
Yoder M 7 13:28.1 22
Gabe
Feller M 7 14:09.9 39
Josh
Goedel M 7 14:39.3 48
Mitchell
Crilow M 7 14:51.4 51
Dakota
Kopp M 7 17:02.9 ( 68)
8 Claymont Derrick Barker M 7 12:49.6 11 169
Cody
Barnes M 7 13:39.6 27
Blake Freed M 7 13:51.0 32
T.J.
Draher M 7 14:36.3 46
Donald
Adkins M 7 14:57.0 53
Kyle Whitney M 8 15:13.1 ( 58)
Jared
Wise M 7 15:50.5 ( 63)
9
Michael
Bryant M 8 13:55.7 35
Trevor
Howell M 7 14:22.9 44
Christopher Lunsford M 8 15:06.0 54
10
Nolan
Rennicker M 7 13:38.4 26
Bryer Schupp M 8 13:54.5 34
Doug
Fritz M 7 14:39.0 47
Dillon
Bolon M 8 15:11.3 56
Austin Menefee M 7 15:16.6 ( 59)
Brett
Cox M 7 15:49.4 ( 62)
11 Tusky Valley
Kyle
Finlayson M 8 13:53.4 33
Matthew
Carter M 7 14:12.8 40
John
Newell M 8 14:53.9 52
Todd
Locker M 7 15:48.4 61
Ben
Carretta M 8 16:11.0 ( 66)
Matt
Gamber M 8 17:01.2 ( 67)
Computer
Results by: DONALD KOPP
INVITATIONAL SUGARCREEK,
OH
ROCK
SOLID RESULTS, INC. 3K - MIDDLE
SCHOOL X-COUNTRY At
Garaway HS
OCTOBER
6, 2007
BOYS
OVERALL RESULTS: (Number
finished = 87)
Place Team
Overall Pts Name Team
Name Sex Yr Pace FINISH
--------------------------------------------------------------------------------------------
1 1
2 2 Kyle Novak Tuslaw M 8 06:20 11:49.2
3 3 Josh Laney Fairless M 7 06:32 12:10.8
4 Ethan Widder River
View M 8 06:32 12:11.5
5 4 Seb Tressel Fairless M 7 06:38 12:23.2
6 5 Trever Stoll Tuslaw M 8 06:42 12:30.2
7 6 Nigel Hackenbracht
8 7 Lane Louive
9 8 Matt Shelt
10 9 David Blanks
11 10 Jamie Macadam Indian Valley M 7 06:51 12:46.8
12 11 Derrick Barker Claymont M 7 06:52 12:49.6
13 12 Matthew Engstrom
14 13 Lucas Aventino Tuslaw M 8 06:57 12:57.3
15 14 Justin Mapp
16 15 Anthony Day
17 16 Nathan Leavengood
18 17 Mirko Dobrijevic
19 18
20 19
21 20 Jacob Phillips Tuslaw M 7 07:07 13:16.4
22 Cole McVey Newcomerstown M 7 07:08 13:17.8
23 21
24 22 Brady Yoder Garaway M 7 07:13 13:28.1
25 23 Zane Shaeffer
26 24 Blake Beitzel
27 25 Scott Tissot Tuslaw M 8 07:18 13:38.1
28 26 Nolan Rennicker Indian Valley M 7 07:19 13:38.4
29 27 Cody Barnes Claymont M 7 07:19 13:39.6
30 28
31 29 Daniel Burch
32 30 Mitchell Ryan Tuslaw M 8 07:20 13:40.6
33 31 Mark Border
34 32 Blake Freed Claymont M 7 07:25 13:51.0
35 33 Kyle Finlayson Tusky Valley M 8 07:27 13:53.4
36 34 Bryer Schupp Indian Valley M 8 07:27 13:54.5
37 35 Michael Bryant
38 36 Andrew Eslich
39 37 David Warther
40 38
41 39 Gabe Feller Garaway M 7 07:36 14:09.9
42 40 Matthew Carter Tusky Valley M 7 07:37 14:12.8
43 41 Adam Byder
44 42 Zach Mehnert Fairless M 7 07:39 14:17.0
45 43 Spencer Walker
46 44 Trevor Howell
47 45 Nakoa Hunt Fairless M 7 07:48 14:32.4
48 Sean Reynolds
49 46 T.J. Draher Claymont M 7 07:50 14:36.3
50 47 Doug Fritz Indian Valley M 7 07:51 14:39.0
51 48 Josh Goedel Garaway M 7 07:51 14:39.3
52 49 Ryan Byer Fairless M 7 07:53 14:43.0
53 50 Nick Davis
54 Zach Pessia River
View M 7 07:57 14:50.2
55 51 Mitchell Crilow Garaway M 7 07:58 14:51.4
56 52 John Newell Tusky Valley M 8 07:59 14:53.9
57 53 Donald Adkins Claymont M 7 08:01 14:57.0
58 54 Christopher Lunsford
59 Orey Schumacher Fairless M 8 08:06 15:06.5
60 55 Tristan Keeling
61 Dakota Hunt Fairless M 7 08:07 15:09.5
62 56 Dillon Bolon Indian Valley M 8 08:08 15:11.3
63 57 Samuel Miller-Eshelman
64 58 Kyle Whitney Claymont M 8 08:09 15:13.1
65 59 Austin Menefee Indian Valley M 7 08:11 15:16.6
66 Gabe Zanoby
67 Eric Miller Tuslaw M 7 08:21 15:34.5
68 Henry Couts River
View M 7 08:24 15:40.9
69 60 Frank Lucas
70 61 Todd Locker Tusky Valley M 7 08:28 15:48.4
71 62 Brett Cox Indian Valley M 7 08:29 15:49.4
72 63 Jared Wise Claymont M 7 08:29 15:50.5
73 64 Josh Richards
74 65 Marcus Blocher
75 Jod Sheldon River
View M 7 08:38 16:06.7
76 66 Ben Carretta Tusky Valley M 8 08:40 16:11.0
77 Jeremy Maple
78 Ryan Williams Newcomerstown M 7 08:51 16:30.1
79 Cody Betts Fairless M 7 08:54 16:36.9
80 67 Matt Gamber Tusky Valley M 8 09:07 17:01.2
81 68 Dakota Kopp Garaway M 7 09:08 17:02.9
82 Nathan Thomas Tusky
Valley M 8 09:10 17:05.3
83 Austin Smith
84 69 Tyler Rizer
85 70 Cory Ackerman
86 Ethan Neal
87 Michael Erwin